//escaped above
 • Pts – Cts: 08:00 – 18:00
 • +90 212 438 42 06
 • info@taksimdanismanlik.com
 • ISO 28000 Belgelendirme

  ISO 28000 Sertifikası Nedir ?

  ISO 28000 belgelendirme, özellikle tedarik zinciri kapsamındaki firmaların gerekli iso standartlarını uygulamaları sonucu gerçekleşir. ISO 28000 Belgesi almak isteyen işletmeler ,Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi gereklerini firma içerisinde uygulamalıdırlar. Bu sistemi uygulamak isteyen diğer kuruluşlara da bir yönetim sistemi modeli oluştururlar. Kuruluşun, tedarik zinciri güvenliği ile ilgili faaliyetlerini diğer yönetim sistemlerine ( ISO 9001, ISO 14001 ) entegre ederek risklerin etkin yönetilmesini hedefler.

  Firmalar ISO 28000 ile bir güvenlik sistemi oluşturabilir ve uygulayabilir. Bu, sistemin sürekliliğini sağlar ve gerekli durumlarda iyileştirme olanağı sağlar. Ayrıca, tedarik zincirinde yer alan paydaşlarına güvenlik politikalarına uygunluğunu gösterir ve onların da güvenlik uygulamalarında aktif rol almasını sağlamış olur. Bu standardın gerekliliklerini uygulayan firmalar, akredite üçüncü taraf belgelendirme kuruluşlarından, ISO 28000 temelline dayanan denetleme ve sertifikasyon hizmeti alarak tedarik zincirinin güvenliğini tesciller ve ISO 28000 belgesini almaya hak kazanır.

  ISO 28000 Belgelendirme

  ISO 28000 Belgesine Hangi Firmalar İhtiyaç DuyarTedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini Kimler Alabilir?

  Tedarik zinciri birçok farklı firmanın işbirliğiyle oluşmaktadır. Bu yüzden bu zincirde birçok farklı sektör vardır. Bunların içerisinde en önde gelen başlıca sektörler :

  Bir mal ya da hizmet üretmekte olan tüm kuruluşlar

  Gümrük işlemleri yapan kuruluşlar

  Lojistik hizmetleri veren kuruluşlar

  Finans Kuruluşları

  Ulaştırma faaliyetlerinde bulunan kuruluşlar

  ISO 28000 Belgesini Neden Almalısınız ?ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Faydaları Nelerdir?

  • Ürünlerin; üretim, depolama ve taşıma gibi faaliyetleri sırasında çalınma, kaybolma, hasar görme, zedelenme, bozulma gibi hasarların en aza indirgenmesini sağlar.
  • Tedarik zincirinde oluşabilecek risklerin kontrol altına alınmasını sağlar.
  • Gümrük otoritelerine güvenlik risklerini tanımlama ve kontrol etme yeteneğini ispatlanmasıyla beraber herhangi bir iş ve işlemlerde kolaylık sağlar.
  • Yasal otoritelerin kuruluşlara olan güvenini arttırır.
  • Güvenlik ihlallerinin ve kaza, acil durum hallerinin önüne geçilmesini sağlar.
  • Diğer ticaret ve tedarik zincirleriyle uyumluluğu önem teşkil eder.
  • Sürdürülebilir iş geliştirme ve teslimat sürelerinin azaltılması için tedarik sürekliliği sağlanması
  • Tedarik zinciri boyunca artan müşteri memnuniyeti ve iş işbirliği
  • Ürün ya da hizmet sağlanan kuruluşların güvenini kazanmayı sağlar.
  • Konu ile ilgili faaliyetleri üst yönetimin gündemine getirmesiyle diğer iş kararları ile birlikte yönetilmesini sağlar.
  • Tedarik zinciri tüm firmaların ortak dilidir yani bu sistem sayesinde birbirinden farklı tüm firmalar kolay bir şekilde anlaşma sağlayabilmektedir.

  ISO 28000 Belgelendirme SüreciISO 28000 Belgesi Nasıl Alınır ?

  ISO 28000 Standardı’nın belgesi yetkili olan akredite bir kuruluş tarafından verilir. Bu standardın belgesini almak isteyen kuruluş ya da firma sırasıyla aşağıdaki prosedürleri uygulamak zorundadır.

  1. Bu standarda yönelik dokümanı temin etmeli
  2. Bu standardı uygulayacağı kapsamı belirlemeli
  3. Gerekli dokümanları hazırlayarak ISO 28000 Standardı’nı vermekle yetkili ve akredite bir kuruluşa başvuru yapmalı
  4. Belgelendirme kuruluşu tarafından yapılacak olan denetimlere girmeli, varsa uygunsuzluklarını gidermeli
  5. Aldığı belgenin geçerliliğini sürdürmek için gerekirse periyodik denetimlere katılmalı, varsa uygunsuzluklarını kapatmalı ve bu denetimlerden başarıyla ayrılmalıdır.

  Diğer Hizmetlerimiz

  ISO 28000 DANIŞMANLIK

  ISO 28000 DANIŞMANLIK

  Bu standardın gerekliliklerini uygulayan firmalar, akredite üçüncü taraf belgelendirme kuruluşlarından, ISO 28000 temelline dayanan denetleme ve sertifikasyon hizmeti alarak tedarik zincirinin güvenliğini tesciller ve ISO 28000 belgesini almaya hak kazanır. ISO 28000 ile alakalı tüm konularda firmamızdan Danışmanlık Desteği alabilirsiniz.

  ISO 28000 EĞİTİMİ

  ISO 28000 EĞİTİMİ

  Tedarik zincirini daha güvenli hale getirmek için, işletmelerin ISO 28000 Eğitimi alması büyük önem taşımaktadır. Bu eğitim, işletmelerin uluslararası düzeyde tanınan bir yönetim sistemi kurmasını sağlamaktadur. ISO 28000, tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarına, tedarik zincirlerinde güvenliği artırma ve daha etkin bir yönetim sistemi kurma fırsatı

  ISO 28000 Belgelendirme Eğitim ve Danışmanlık

  Hizmetimizden faydalanmak ve detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz

  Call Now Button